MULTIPLIKATORY SUMOWE | Wielkaryba

Filtruj według

Cena
Producenci
więcej... mniej
Pojemność:
L L
Filtruj

MULTIPLIKATORY SUM

Jakie multiplikatory sumowe warto wybierać? Wiadomo przecież, że ten drapieżny olbrzym jest królem polskich słodkich wód. Przygotowanie się na spotkanie z nim jest kluczowe dla ostatecznego sukcesu w połowach. Jaki multiplikator warto wybrać na sumową zasiadkę?

Multiplikator sumowy, czyli co?

Warto zacząć od kilku słów wyjaśnienia. Czym jest właściwie multiplikator sumowy? Mowa tutaj o specjalnym rodzaju kołowrotka, którego najważniejszą cechą jest ruchoma szpula. Współczesne multiplikatory to bardzo nowoczesne urządzenia, które mają duże możliwości techniczne.

Czym odznaczają się multiplikatory? Przede wszystkim posiadają bardzo duże przełożenia — nawet 7:1 i zaawansowany system hamulców, których zadaniem jest ograniczenie prędkości poruszania szpuli, ale w taki sposób, by nie doszło do zerwania się holowanej ryby. Dodatkowo udowa multiplikatora jest znacznie bardziej złożona niż zwyczajnego kołowrotka.

Kołowrotek a multiplikator sumowy

Czym zwykły kołowrotek różni się od multiplikatora sumowego? Przede wszystkim różnicą jest bardziej zaawansowana budowa sprzętu sumowego. W przypadku tradycyjnego kołowrotka za nawijanie żyłki odpowiedzialny jest rotor. W multiplikatorze działa ruchoma szpula. Różnice konstrukcyjne przekładają się również na fakt, że multiplikator sumowy daje lepsze czucie przynęty podczas jej prowadzenia.

Jaki powinien być multiplikator sumowy?

Jaki powinien być specjalistyczny sprzęt w postaci multiplikatora sumowego? Przede wszystkim musi być mocny i trwały tak, jak cały sprzęt przeznaczony do połowu największego drapieżnika naszych wód. Rozmiar XXL odnosi się w tym przypadku nie tylko do rozmiarów przeciwnika, którym jest ryba o wielkiej sile i skłonności do wchodzenia w zaczepy. Odpowiednio dobrany multiplikator sumowy to również nieco bardziej skomplikowany sprzęt od zwykłego kołowrotka.

Ważna w przypadku multiplikatora sumowego jest mocna przekładnia i duża siła hamulca. Jednocześnie cały sprzęt musi być pewny, niezawodny i trwały. Współczesne multiplikatory cechuje bardzo duża pojemność. Muszą także wspomagać bardzo dalekie zarzucanie często niezwykle ciężkiej przynęty. Wśród różnych modeli multiplikatorów wyróżnia się dwa podstawowe typy: zwykłe przypominające z boku koło i niskoprofilowe przypominające owal.

Na co warto zwracać przy wyborze multiplikatora sumowego?

Na co jeszcze zwracać uwagę przy wyborze multiplikatora sumowego? Bardzo ważna jest jego praca i równomierne nawijanie żyłki. Ważne są tu budowa multiplikatora i jego kształt. Dla trwałości danego modelu multiplikatora bardzo istotna jest jakość poszczególnych elementów. Niekiedy np. obudowę toczy się z pojedynczego kawałka aluminium. System hamulcowy i inne istotne elementy tworzone są zaś z wysokiej jakości stali nierdzewnej i włókna węglowego. Wśród oferowanych przez nas multiplikatorów sumowych są wreszcie takie, które zadziwiają bardzo niewielką masą. Przy tym w dalszym ciągu są trwałe i niezwykle mocne. Z powodzeniem umożliwią holowanie nawet wyjątkowo okazałego suma.

Filtruj według

Cena
Producenci
więcej... mniej
Pojemność:
L L
Filtruj
Produkt dodany do ulubionych
Produkt dodany do porównania.