CYKADY
CYKADA BERKLEY RATTLING POWERBLADE FIRETIGER 6.5CM 26G
CYKADA BERKLEY RATTLING POWERBLADE BONE 6.5CM 26G
CYKADA BERKLEY RATTLING POWERBLADE WAGASAKI 6.5CM 26G
CYKADA BERKLEY RATTLING POWERBLADE PERCH 6.5CM 26G
CYKADA BERKLEY RATTLING POWERBLADE BLEAK 6.5CM 26G
GDZIE ŁOWIĆ NA CYKADY?
Cykady mają wiele zalet, jedną z nich która wyróżnia ja na tle innych przynęt spinningowych jest możliwość pracy nawet w najtrudniejszych warunkach. Nawet na małej powierzchni można dzięki nim uzyskać idealną pracę oraz odpowiadającą nam głębokość. Cykady są chętnie wykorzystywane zarówno do łowienia w rzekach, jak i jeziorach. Małe cykady prezentują się świetnie w nizinnych i górskich rzekach, imitują one małe rybki, owady oraz raki które zmagają się z silnym nurtem i stanowią łatwą zdobycz dla przepływającego drapieżnika. W większych rzekach natomiast niezastąpione są większe cykady którymi interesują się sandacze, bolenie, a nawet sumy. Natomiast w jeziorach, a w szczególności płytkich i zarośniętych sprawdzają się wszystkie rozmiary.
JAK ŁOWIĆ NA CYKADY?
Cykada jest przynętą dla każdego, niezależnie od tego czy jesteśmy doświadczonymi wędkarzami czy dopiero zaczynamy swoją przygodę z tym sportem. Można ją prowadzić klasycznie, poprzez jednostajne zwijanie linki na szpulę. Jednak najlepiej sprawdza się zwijanie linki w nieregularnym tempie oraz jigowanie polegające na szybkich lub dłuższych ruchów szczytówką. Podczas jigowanie należy trzymać wędkę przed sobą, uniesioną do góry, pozwoli tona naturalne wprowadzenie przynęty w ruch oraz bardzo poprawi czucie przynęty i brań.
JAK REGULOWAĆ PRACĘ CYKADY?
Wszystkie cykady posiadają na grzbiecie jeden, dwa lub trzy otwory do których przypina się agrafkę. Jedną z najważniejszych zalet cykad jest możliwość regulacji ich pracy za pomocą tych właśnie otworów. W zależności od pracy jaką chcemy uzyskać należy przepiąć agrafkę w odpowiedni otwór a przynęta sama zmieni swoją pracę na subtelną, agresywną lub optymalną akcję. Zapinając przynętę o pierwszy otwór, uzyskujemy delikatną pracę przy szybkim tempie prowadzenie, a ta najbardziej odpowiada boleniom. następny otwór powinien zostać przez nas wykorzystany kiedy chcemy uzyskać optymalną akcję którą interesuje się większość drapieżników w każdych warunkach. Oczko znajdujące się najdalej od przodu przynęty używamy w celu uzyskana najbardziej agresywnej pracy, na którą najbardziej kuszą się sandacze pływające w żwirowniach, jeziorach oraz zbiornikach zaporowych. Ta metoda prowadzenia sprawdza się głównie w cieplejsze miesiące.